Про списки виборців для голосування при проведенні виборів народних депутатів України
Опубліковано 02 вересня 2012 року о 13:05

До уваги громадян України

Про списки виборців для голосування при проведенні виборів народних депутатів України

Повідомляємо, що 7 червня ц.р. постановою № 96 Центральна виборча комісія (ЦВК) України затвердила Роз’яснення щодо складання та уточнення списків виборців для підготовки і проведення голосування з виборів народних депутатів України (далі – Роз’яснення) (розміщено на веб-сайті ЦВК за адресою: http://www.cvk.gov.ua/pls/acts/ShowCard?id=28471&what=0).

Положеннями частини десятої статті 44 Закону України „Про вибори народних депутатів України” чітко визначено, що у день голосування зміни до уточненого списку виборців на закордонній виборчій дільниці можуть вноситися виключно шляхом виправлення неточностей та технічних описок, і не передбачається внесення до нього нових виборців.

Складання та уточнення списків виборців на виборчих дільницях для підготовки і проведення голосування з виборів депутатів здійснюються відповідно до Законів України „Про вибори народних депутатів України”, „Про Державний реєстр виборців”, Порядку складання попередніх списків виборців для звичайних виборчих дільниць для підготовки та проведення голосування з виборів народних депутатів України, затвердженого постановою ЦВК від 29.02.2012 № 38, та Роз’яснення.

Виборець може бути включений до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці – або по місцю постійного проживання в Україні, або за виборчою адресою за кордоном, яка відноситься до відповідної закордонної виборчої дільниці.

Списки виборців на закордонних виборчих дільницях складаються на основі відомостей Державного реєстру виборців (далі – Реєстр).

До списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються дієздатні громадяни України, яким виповнилося або на день голосування виповниться вісімнадцять років та які відносяться за виборчою адресою до відповідної виборчої дільниці згідно з відомостями Реєстру.

Для кожної закордонної виборчої дільниці відділом ведення та адміністрування Державного реєстру виборців України складаються попередні списки виборців.

Для складання попередніх списків виборців на закордонних виборчих дільницях закордонні дипломатичні установ України за тридцять днів до дня голосування подають ЦВК відомості, передбачені частиною дев’ятою статті 22 Закону України „Про Державний реєстр виборців”, за формами, встановленими постановою ЦВК від 13.01.2011 № 6, зі зміною у назві подання періоду, за який подаються відомості.

У попередньому списку виборців для закордонної виборчої дільниці зазначаються:

прізвище, власне ім’я (усі власні імена), по батькові (за наявності) виборця;
дата народження (число, місяць, рік) виборця;
виборча адреса виборця.

При цьому у разі виявлення подвійного включення (в Україні та за кордоном) до Реєстру, ЦВК надсилає повідомлення за місцем реєстрації громадянина в Україні про його перебування за кордоном та відповідне включення до реєстру виборців по закордонній виборчій дільниці з метою уникнення повійного включення до Реєстру та зняття громадянина з Реєстру виборців по місцю реєстраціїї в Україні.

ЦВК передає попередні списки виборців на паперових носіях в одному примірнику відповідним дільничним виборчим комісіям закордонних виборчих дільниць не пізніш як за двадцять два дні до дня голосування (до 5 жовтня ц.р. включно). Виборець має право ознайомитися зі списком виборців та перевірити правильність внесених до нього відомостей у приміщенні дільничної виборчої комісії.

Якщо виборець виявив неправильності у попередньому списку виборців на закордонній виборчій дільниці, у тому числі невключення, неправильне включення до списку виборців його або інших осіб, він особисто може подати до відповідної дільничної виборчої комісії заяву про уточнення попереднього списку виборців, до якої додаються документи (копії документів), що підтверджують зазначені в ній відомості.

У разі виявлення невключення особи до попереднього списку виборців на закордонній виборчій дільниці до заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують наявність у такої особи права голосу та її проживання або перебування на день проведення голосування на виборах депутатів в межах цієї закордонної виборчої дільниці.

Звертаємо увагу, що у день голосування зміни до уточненого списку виборців на закордонній виборчій дільниці можуть вноситися головою або заступником голови та секретарем виборчої комісії виключно шляхом виправлення неточностей та технічних описок – неправильне написання прізвища, власного імені (усіх власних імен), по батькові (за наявності), дати народження, номера будинку, квартири місця проживання – в разі, якщо, незважаючи на такі технічні описки, є зрозумілим, що до списку виборців включено саме того виборця, який прибув на виборчу дільницю для голосування.

Для забезпечення своїх виборчих прав просимо громадян України терміново до 5 жовтня ц.р. звернутися до закордонної виборчої дільниці, яка розташована в Генеральному консульстві України в Торонто, перевірити своє включення до Реєстру виборців по закордонній виборчій дільниці та у разі внесення до Реєстру по місцю проживання (реєстрації) в Україні подати відповідну заяву про зміну своєї виборчої адреси та виключення з реєстру в Україні.

Генеральне консульство України в Торонто

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux