Про проведення позачергових виборів Президента України за кордоном
Опубліковано 04 березня 2014 року о 20:46

25 лютого ц.р. почався виборчий процес з позачергових виборів Президента України, які мають відбутися 25 травня 2014 року.  

Організація підготовки та проведення виборів регламентується положеннями Закону України „Про вибори Президента України” від 05.03.1999 №474-ХІV (із змінами) (далі – Закон). Текст Закону розміщено на веб-сторінці Верховної Ради України за адресою: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/474-14 . Вибори Президента України 25 травня 2014 року будуть відбуватися на основі Державного реєстру виборців, який створений Центральною виборчою комісією України, і в який вносяться дані про всіх громадян України, які мають право голосу.

Календарний план основних організаційних заходів з підготовки проведення позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року розміщено на веб-сторінці Центральної виборчої комісії за адресою www.cvk.gov.ua.

Інформація щодо голосування громадян України за кордоном також розміщена на офіційному веб-сайті Генерального консульства України в Торонто www.toronto.mfa.gov.ua в рубриці „Голосування громадян України за кордоном” розділу „Консульські питання”.

 Згідно з частиною третьою статті 90 Закону України „Про вибори Президента України” виборчі дільниці утворюються не пізніш як за п’ятдесят днів до дня виборів - до 4 квітня 2014 року включно.

Положеннями статті 20 Закону встановлюється порядок утворення закордонних виборчих дільниць. Згідно з частиною п’ятою цієї статті закордонні виборчі дільниці утворюються при дипломатичних та інших офіційних представництвах і консульських установах України за кордоном, у військових частинах (формуваннях), дислокованих за межами України.  Закордонні виборчі дільниці складають окремий закордонний виборчий округ.

Міністерством закордонних справ України підготовлено Календарний план основних організаційних заходів з підготовки проведення позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року в межах компетенції зовнішньополітичного відомства. Зокрема забезпечується робота по відповідному уточненню та актуалізації даних Державного реєстру виборців на підставі даних консульського обліку громадян України відповідно до Правил ведення закордонними дипломатичними установами України консульського обліку громадян України.

Як і на попередніх виборах (2010, 2012 років) Списки виборців на закордонних виборчих дільницях складаються на основі відомостей Державного реєстру виборців. До списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються дієздатні громадяни України, яким виповнилося або на день голосування виповниться вісімнадцять років та які відносяться за виборчою адресою до відповідної виборчої дільниці згідно з відомостями Реєстру (на основі даних консульського обліку).

 Для кожної закордонної виборчої дільниці відділом ведення та адміністрування Державного реєстру виборців України складаються попередні списки виборців.

ЦВК передає попередні списки виборців на паперових носіях в одному примірнику відповідним дільничним виборчим комісіям закордонних виборчих дільниць не пізніш як за двадцять два дні до дня голосування (до 2травняц.р. включно).

Виборець може бути включений до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці – або по місцю постійного проживання в Україні, або за виборчою адресою за кордоном, яка відноситься до відповідної закордонної виборчої дільниці.

 На наступний день після передачі попередніх списків комісії, один примірник списку виборців буде вивішений у приміщенні дільничної виборчої комісії для загального ознайомлення громадянами України. Виборець має право ознайомитися зі списком виборців та перевірити правильність внесених до нього відомостей у приміщенні дільничної виборчої комісії.

З метою уточнення списку виборців консульського округу Генеральне консульства України в Торонто звертається з проханням до громадян України, які перебувають на консульському обліку в Генконсульстві та змінили свої адреси проживання, надати останню інформацію про місце їх проживання в Канаді.  В іншому випадку, списки виборців будуть складені на підставі тієї інформації, яку громадяни України надали Генконсульству під час їх звернення щодо постановки на консульській облік.  

 Для забезпечення своїх виборчих прав просимо громадян України невідкладно звернутися до закордонної виборчої дільниці (а до її формування до Генерального консульства України в Торонто), перевірити своє включення до Реєстру виборців по закордонній виборчій дільниці та у разі внесення до Реєстру по місцю проживання (реєстрації) в Україні подати відповідну заяву про зміну своєї виборчої адреси та виключення з реєстру в Україні.  Просимо також перевірити дійсність паспортів громадянина України для виїзду за кордон, та у разі закінчення терміну їх дії  - подати відповідні документи для їх продовження.

  Генеральне консульство України в Торонто

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux