Верховна Рада України ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою
Опубліковано 14 березня 2017 року о 15:49

14 березня Верховна Рада України, 272 голосами “за” ратифікувала Угоду про вільну торгівлю між Україною і Канадою.

Як відомо, 11 липня 2016 року Перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів та Міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріланд підписали Угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою.

З 2009 року Уряди України та Канади вели переговори щодо лібералізації двосторонньої торгівлі. 14 липня 2015 року переговорній групі від Уряду України вдалося успішно завершити переговорний процес.

Угода про вільну між Україною і Канадою торгів відкриє безмитний доступ для українських експортерів до 98% ринків товарів. Водночас, огляду на різний ступінь економічного та соціального розвитку сторони застосовуватимуть принцип асиметричності зобов’язань, що дозволить Україні адаптувати торгівлю з цією країною до нових умов. Відтак, Україна використовуватиме перехідні періоди до повної лібералізації імпортних мит.

Результати аналізу, проведених науковими інституціями, засвідчують, що скасування імпортних мит Канадою дозволить українським виробникам харчової, легкої, хімічної, нафтохімічної та машинобудівної промисловості отримати максимальні переваги на канадських ринках. З іншого боку Угода відкриє можливості для імпорту сировини та передових технологій, що сприятиме економічному зростанню.

Згідно з прогнозними розрахунками впровадження в дію Угоди призведе до незначних втрат доходів Державного бюджету, зокрема від скасування ввізних мит приблизно на 1,2 млн дол. США у перший рік дії Угоди. Водночас очікується, що у середньостроковій перспективі недонадходження будуть компенсовані за рахунок ПДВ, а також збільшення притоку прямих іноземних інвестицій.

Угода про вільну торгівлю з Канадою передбачає дотримання прозорості для процедур визначення походження товарів, розробки технічних регламентів, оцінки відповідності.

Ратифікація Угоди стимулюватиме українських виробників випускати конкурентоздатну продукцію. А це розширить діапазон експортних товарів, що у свою чергу позитивно вплине на економічний розвиток держави.

Для набрання чинності Угода потребує ратифікації парламентами обох країн. Наразі очікується голосування у Сенаті Канади (третє читання), підписання Президентом України та Генерал-губернатором Канади відповідно, обмін ратифікаційними документами.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux