Генеральне консульство України в Торонто

, Київ 00:40

Канада продовжила військову тренувальну місію UNIFIER в Україні

06 березня 2017, 23:48

Уряд Канади прийняв рішення продовжити військову тренувальну місію Operation UNIFIER в Україні до березня 2019 р.

Про це сьогодні у стінах парламенту оголосили Міністр закордонних справ Канади Х.Фріланд та Міністр оборони Канади Х.Саджан.

За словами Міністра, загалом з початку місії понад 3200 українських військових пройшли навчання у 19 тренувальних курсах. «Із кожним таким курсом зусилля військових ще більше поглиблюють наявні міцні зв’язки між нашими країнами» - додав Міністр Саджан.

Збройні сили Канади продовжать тренувальну місію на п’яти основних напрямках:

- тренування невеликих команд;

- знешкодження боєприпасів;

- військова поліція;

- медична підготовка;

- модернізація систем логістики.

«Канада непохитна у своїй підтримці України – як у захисті суверенітету України, так і  у допомозі у впровадженні ключових реформ, - заявила міністр Фріланд. – Операція UNIFIER підтримує професійний розвиток Збройних Сил України, які є визначальними для стримування агресії і створення безпечного простору для сталого розвитку, який український народ заслуговує».

«Це рішення зробить сильнішою і канадську армію, - зазначив Посол України в Канаді Андрій Шевченко. - Ми розглядаємо UNIFIER як можливість поділитись з нашими союзниками унікальним бойовим досвідом, які здобули наші військові у ході протистояння російській агресії».

В умовах триваючої російської агресії Канадська військова тренувальна місія в Україні (операція ЗС Канади “Unifier”) забезпечує надання допомоги у здійсненні підготовки особового складу підрозділів ЗС України на підставі Технічної угоди між Міністерством Оборони України та Міністерством національної оборони і ЗС Канади щодо проведення заходів військової підготовки від 28 липня 2015 року.

З початком функціонування в Україні у вересні 2015 року Місія чисельністю близько 200 військових інструкторів, на базі  Міжнародного центру миротворчості та безпеки (м.Яворів)  здійснювала підготовку військовослужбовців ЗС України.

https://www.canada.ca/en/department-national-defence/news/2017/03/canada_renews_itsmilitarycommitmenttoukraine.html