Генеральне консульство України в Торонто

, Київ 22:45

Реєстрація дитини громадянином України за народженням

Для того аби зареєструвати дитину громадянином України за народженням слід вчинити такі дії.

1. Отримати в компетентних органах Канади повну версію свідоцтва про народження.

2. Здійснити аутентифікацію (authentication) свідоцтва про народження в Уряді провінції або МЗС Канади

В Онтаріо це http://www.ontario.ca/government/authenticate-document-use-outside-canada

В Британській Колумбії - https://www2.gov.bc.ca/gov/content/governments/government-id/guide-to-the-authentication-of-documents

В Альберті - http://justice.alberta.ca/programs_services/official/pages/authentication.aspx

В Саскачевані - http://www.justice.gov.sk.ca/Signature-Authentication-on-Notarized-Documents

3. Зробити сертифікований переклад свідоцтва про народження українською мовою.

4. Надіслати на легалізацію до ГКУ в Торонто аутентифіковане свідоцтво про народження разом з перекладом, копією закордонного паспорта того з батьків, хто подає заяву та оплатою в розмірі 70 кан дол  (money order payable to the Consulate General of Ukraine in Toronto), а також долучити заяву довільної форми з проханням легалізувати документ.

4.1. Разом з документами на легалізацію свідоцтва слід надіслати заповнену одним з батьків заяву про реєстрацію дитини громадянином України (Заява за лінком). Звертаємо увагу, що дитина народжена в Канаді не має у свідоцтві про народження даних "по батькові", відтак їх в заяву просимо не вносити. Крім того, національність дитини визначається з огляду на національність батьків, а не місце народження неповнолітнього/ї. Також п.7 слід вказувати адресу реєстрації в Україні того з батьків, хто подає заяву.

5. У разі якщо усі документи оформлені правильно, консульська установа приймає їх до роботи. Результатом буде легалізоване свідоцтво про народження (5 робочих днів) та довідка про реєстрацію дитини громадянином України (до 30 календарних днів). Отримані вами документи можуть слугувати підставою для оформлення дитині паспорта громадянина України для виїзду за кордон та для отримання допомоги при народженні дитини за місцем постійного проживання в Україні.

У разі якщо документи для реєстрації надсилаються поштою, просимо не забути долучити до комплекту документів передплачений зворотній конверт (Expresspost by Canada post) та написати на ньому свою адресу.


Генеральне консульство України в Торонто (Канада)
Керівник: Веселовський Андрій Іванович
Генеральний консул України в Торонто
Адреса: 2275 Lake Shore Blvd. West, Suite 301, Toronto, Ontario, Canada, M8V 3Y3. Переглянути на мапі
Телефон: +1 (416) 763-3114; прохання телефонувати з 14 до 16 години (крім середи). Перш ніж телефонувати з консульських питань просимо ознайомитися з інформацією, розміщеною в розділі "Консульські питання" нашої інтернет-сторінки.
Факс: +1 (416) 763-2051
Ел. пошта: gc_cat@mfa.gov.ua
Веб-сайт: http://toronto.mfa.gov.ua
Графік роботи:

Прийом громадян: понеділок, вівторок, четвер, п’ятниця - 9.30-12.00; Видача документів 12.00-12.30.

Середа - 14.30-16.30

Вихідні дні: субота, неділя

Межі консульського округу:

Провінції Онтаріо (крім Національного столичного округу), Саскачеван, Альберта, Британська Колумбія та території Юкон, Нунавут і Північно-Західні території.

Примітки:

Телефон гарячої лінії +1 647 330 4656. Просимо телефонувати виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України. З консульських питань консультації за цим номером не надаються.

У разі, якщо після ознайомлення з інформацією, розміщеною на нашій інтернет-сторінці у вас залишилися запитання, просимо надсилати їх виключно електронною поштою. 

З питань оформлення паспортів, громадянства, постійного місця проживання, консульського обліку, усиновлення на sviatoslav.kavetskyi@mfa.gov.ua

З питань легалізації, нотаріату, довідок про несудимість, стажу керування транспортними засобами, віз на natalia.zaika@mfa.gov.ua

 


Консульські питання